Санітарна обробка кулера
Кулер для роздачі питної води: необхідний елемент сучасного офісу та дому
Сьогодні кулер для роздачі питної води став невід'ємним елементом інтер'єру офісу, підприємства або будинку. Це зручне, корисне та просте в управлінні обладнання, яке забезпечує безперебійну роздачу чистої води (гарячої та холодної) для пиття. Кулери встановлюються не тільки в приватних приміщеннях, але й у місцях громадського користування, таких як лікарні, школи, спортивні зали та інші установи. Вони надають легкий доступ до чистої води, що є важливим для здоров'я і комфорту людей.
Важливість регулярного очищення кулера
Хоча кулер і сприймається як джерело корисної і чистої води, для того щоб ця вода залишалась безпечною для споживання, необхідно підтримувати чистоту самого пристрою. Деякі конструктивні елементи кулера потребують своєчасного очищення від накипу та ретельного промивання, щоб запобігти хімічному та бактеріальному забрудненню.
Бактеріальне забруднення
Однією з основних проблем, пов'язаних з використанням кулерів, є бактеріальне забруднення. Бактерії можуть проникати у внутрішні частини пристрою через установку нової пляшки не зовсім чистими руками або внаслідок порушення санітарних норм. Улюбленими місцями скупчення бактерій є:
- поверхні бака/баків із середини;
- шланги та місця їх з'єднань;
- гумові прокладки всередині пристрою;
- поверхні роздавача, корпус та краники.
Бактерії можуть проникати у внутрішні частини кулера різними шляхами. Найчастіше це відбувається під час встановлення нової бутлі з водою, коли порушуються базові правила гігієни рук. Крім того, бактерії можуть потрапити в обладнання з уривками пластикових або паперових етикеток, які використовуються для герметичного запаювання шийки пляшки.
Якщо в кулер потрапили бактерії, це легко виявити за утворенням специфічного нальоту — слизового і зеленого, що осідає на стінках бака. Це негативно впливає на якість води, змінює її смакові характеристики. Зміна смаку води з кулера є чітким сигналом, що обладнання потребує термінового чищення.
Накип
Ще однією проблемою, з якою можна зіткнутися під час використання кулера для води, є накип. Артезіанська вода містить у своєму складі багато різних елементів (мінерали і солі), які корисні для організму людини. У кулерах з функцією нагрівання води ці солі, випадаючи в осад, утворюють на нагрівальному елементі (ТЕН) щільний шар накипу. Накип, що утворюється таким чином:
- знижує ККД кулера;
- сприяє швидкому зношенню нагрівального елемента;
- змінює смакові властивості води;
- псує якісну характеристику складу води.
У момент, коли смак чистої води з кулера зміниться на смак води зі звичайного чайника (з ефектом кип'ятіння), можна зрозуміти, що кулер потребує чищення від накипу.
Профілактика та очищення кулера
Для того щоб забезпечити якісну роботу кулера та уникнути бактеріального і хімічного забруднення, необхідно дотримуватися кількох простих правил та регулярно проводити очищення пристрою.
-
Гігієна рук: Перш за все, завжди мийте руки перед заміною бутлі з водою. Це допоможе уникнути переносу бактерій на кулер.
-
Чистота бутлів: Переконайтеся, що нова бутель з водою чиста і герметично закрита перед встановленням.
-
Регулярне очищення: Проводьте регулярне очищення кулера відповідно до інструкцій виробника. Зазвичай це включає промивання внутрішніх поверхонь, шлангів, бака і краників спеціальними засобами для очищення кулерів.
-
Очищення від накипу: Для очищення нагрівального елемента від накипу використовуйте спеціальні розчини, призначені для видалення мінеральних відкладень. Це допоможе зберегти ефективність роботи кулера і продовжити термін служби нагрівального елемента.
Замовити професійну санобробку кулера
Кулер для роздачі питної води є важливим елементом сучасного офісу та дому, який забезпечує доступ до чистої води. Однак для того щоб кулер дійсно виконував свою функцію і забезпечував якісну воду, необхідно підтримувати його в чистоті, а раз на 6 місяців проводити професійну чистку. Особливо важливо провести санобробку перед початком теплого періоду року.
Замовити професійну чистку обладнання в АкваМаркет можна за телефоном:
(093) 368-51-52 з понеділка по п'ятницю з 9:00 до 18:00.